Najpopularniejsze rodzaje elewacji

Bardzo wiele osób staje przed sporym problemem w chwili, gdy zaczyna ich interesować cały szereg zagadnień związanych z procesem powstawania domu. Co radzą w sprawie tynku specjaliści, dla których budowa domów to codzienne wyzwania?

Z pewnością jest cała masa sposobów na wykończenie domów na zewnątrz. Wiele oczywiście zależy od tego, jakiego rodzaju ściany powstaną, dlatego też warto przyjrzeć się temu, jakie są dostępne i zarazem popularne rodzaje elewacji.

Najładniejsze lub inaczej mówiąc najlepiej się prezentujące elewacje to te z kamienia łupkowego lub też cegieł klinkierowych. Prezentują się one bardzo efektownie, dlatego cieszą się popularnością zarówno wśród inwestorów prywatnych jak i deweloperów budujących mieszkania na sprzedaż. Jeśli ktoś zdecyduje się na tego rodzaju rozwiązanie musi jednak pamiętać o tym, że są one kosztowne zarówno w zakupie materiałów jak i kosztów związanych z montażem na ścianach budynku.

REKLAMA: polecamy elewacje Kraków firmy budowlanej LitBud

Inne popularne elewacje to te, które są dwuwarstwowe. Na zwykły tynk kładziona jest oblicówka, dzięki czemu można uzyskać lepszą trwałość i znacznie bardziej efektowny wygląd budynku. Najprostszym rozwiązaniem jest wykonanie elewacji z tynku, nie zajmuje to wiele czasu i jest tanie. Należy jednak pamiętać o tym, że taki rodzaj pokrycia ścian z zewnątrz budynku może wymagać bardziej odpornych na warunki zewnętrzne farb.

Niezależnie od tego, na jaki rodzaj elewacji się zdecydujesz, musisz pamiętać także o pewnych uwarunkowaniach. Nie każdy rodzaj elewacji sprawdzi się na każdym murze, dlatego też warto to uzgodnić wcześniej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *