Właściwości lecznicze roślin

Lecznicze właściwości różnych ziół znane są ludziom już od wielu wieków. Jednak czasem okazuje się, że powszechnie znana i wykorzystywana dotychczas w innym celu roślina może pomóc w leczeniu poważnych chorób.

Znakomitym przykładem zastosowania leczniczych właściwości konopi z jak najbardziej pozytywnym rezultatem może być człowiek nazwiskiem Rick Simpson. W momencie, gdy zdiagnozowano u niego raka, a zabiegi chirurgiczne nie przyniosły najlepszych efektów, człowiek ten postanowił wypróbować olej produkowany z konopi indyjskich. Mężczyzna zastosował olej bezpośrednio na miejsce na swojej skórze zmienione chorobą, zawinął je ściśle bandażami, a po kilku dniach okazało się, że po nowotworze nie ma żadnego śladu. Od tej pory postanowił pomagać ludziom będącym w podobnej do jego sytuacji. Zaczął uprawiać konopie na własnym podwórku oraz produkować z nich wysokiej jakości olej. Udostępniał go wszystkim, którzy go potrzebowali, w ten sposób pomógł już kilku tysiącom ludzi na całym świecie u których leczenie farmakologiczne nie przyniosło spodziewanych efektów i powoli tracili już nadzieję na wyzdrowienie. Oprócz nowotworów olej z różnych odmian konopi wpływa także na zmniejszenie objawów depresji czy wielu innych dolegliwości.

Roślina ta znajduje coraz bardziej szersze zastosowanie także jeśli chodzi o kosmetyki konopne (osobiście polecam te ze sklepu www.wokolnatury.pl  Wykorzystuje się ją np. do produkcji kremów, mleczka do ciała czy mydła nawilżającego, ponieważ wykazuje silne działania przeciwzapalne i regenerujące skórę. Jest również jednym ze składników szamponów do włosów, doskonale je odżywia, działa przeciwalergicznie oraz przeciwzapalnie. Olej z konopi znajduje się też w wielu kosmetykach specjalistycznych, ponieważ pomaga uporać się z różnymi, często poważnymi, problemami skórnymi np. trądzikiem, skórą bardzo suchą oraz wrażliwą, wspomaga gojenie skóry np. po wykonaniu tatuażu. Ma także swój udział w niwelowaniu bólu stawów oraz mięśni właśnie ze względu na swoje mocne działanie przeciwzapalne. Coraz bardziej popularna i chętnie testowana staje się również maść konopna. Przeznaczona jest dla osób, które borykają się z łuszczycą. Regularnie stosowana znacznie poprawia wygląd i stan skóry. Silnie ją natłuszcza i odpowiednio nawilża, zabezpieczając tym samym skórę przed wysuszaniem. Dzięki odpowiednim składnikom działa na skórę odżywczo i skutecznie pomaga w jej regeneracji oraz prawidłowym funkcjonowaniu.